یکی از بدترین حالات که ممکن است برای همه ما اتفاق افتاده باشد، پا گذاشتن روی سطح سرد و یخ زده سرامیکی و سنگی در زمستان است، که تا اعماق وجودمان را سرد میکند، ولی چند وقتی است که کفپوش های چوبی و مشخصاً پارکت و لمینت ها جای سنگ ها و سرامیک را در خانه ها و محل های کار ما گرفته اند. که علاوه بر زیبایی حس گرما و طبیعی بودن را به خانه و یا محل کار ما می بخشد. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که قیمت این کفپوش های چوبی چقدر است؟ و هزینه نصب آن ها چقدر است؟ ما در این مقاله قرار است به بحث هزینه نصب پارکت در تهران بپردازیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

هزینه نصب پارکت در تهران

استاد نصب پارکت:

خیلی‌ها برای نصب و یا حتی تعمیر پارکت های خود به استاد کاشی کاری مراجعه می کنند که این کار کاملاً اشتباه است. چرا که نصب سرامیک، سنگ و کاشی با نصب پارکت دو کار مجزا هستند و برای نصب پارکت باید به نصاب(تخصصی)پارکت مراجعه کرد.

هزینه نصب پارکت در تهران

هزینه نصب پارکت در تهران

مراحل نصب پارکت:

نصب پارکت؟

خیلی ها بر این باورند که نصب پارکت کار ساده و آسانی است و هر کسی میتواند پارکت را نصب کند، اما به این سادگی ها هم نیست و برای نصب پارکت باید چند مرحله را طی کرد.

 

مرحله اول: زیرسازی

برای نصب پارکت ابتدا باید زیر پارکت ها تمیز و هم سطح شود، باید در نظر داشت که زیر پارکت ها نباید زبر و یا تیز باشد چون به مروز زمان باعث شکستگی و سوراخ شدن پارکت ها از زیر میشود، برای مثال اگر قبلاً کف مکانی که قرار است پارکت شود سرامیک بوده است باید کاملاً صاف و یک دست باشد مثلاً اگر سرامیکی شکسته باشد باید جایش با سیمان پر شود.

 

مرحله دوم: فوم گذاری

مرحله بعد از زیر سازی، فوم گذاری است فوم گذاری باعث می شود که پارکت ها خوب بچسبند، اگر فوم گذاری را درست انجام دهیم، پارکت ها نقش عایق حرارت و صدا را به خوبی ایفا می کنند.

 

مرحله سوم: چسباندن

بعد از این که مرحله فوم گذاری را به بهترین شکل ممکن انجام دادیم، حالا سطح ما آماده چسباندن پارکت ها هست، باید در نظر داشته باشید که روش چسباندن پارکت ها با توجه به نوع پارکت ها متفاوت است، به این صورت که برای چسباندن برخی از پارکت ها به چسب مخصوص نیاز است و در برخی از پارکت ها(پارکت لمینت) دیگر از چسب استفاده نمی شود بلکه نوع نصب آنها با توجه به نری و مادگی پارکت ها است که در هم قفل میشوند.

 

مرحله آخر: درز گیری

بعد از چسباندن پارکت ها یا از طریق چسب یا قفل کردن حالا نوبت درز گیری پارکت ها توسط لاک های مخصوص است که این کار باعث عدم لغزش، تکان خوردن و صدا دادن پارکت ها  در هنگام راه رفتن می شود.

 

هزینه نصب پارکت در تهران:

معمولاً هزینه نصب پارکت یا کلاً کفپوش ها رقم مشخصی است، که چیز زیادی بالا و پایین نمیشود، معمولاً هزینه نصب پارکت در تهران برای نصب هر متر مربع پارکت حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان متغیر است، البته این قیمت فقط بری نصب پارکت بدون ساب و لاک است.

 ما در ادامه به صورت کلی هزینه نصب را به شما خواهیم گفت.

 

هزینه نصب پارکت در تهران

 دستمزد نصب و تعمیرات پارکت:

 ۱_ ساب و لاک پارکت به همراه بتونه سراسری هر( متر مربع ) : ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان

۲_ ساب و لاک پله : ۵۰ هزار تومان

۳_ تعمیرات پارکت همراه با ساب و لاک برای هر ( متر مربع ) : ۷۵ هزار تومان

۴_  نصب، چسب ، ساب و لاک هر( متر مربع ) : ۷۵ تا ۹۵ هزار تومان

۵_ نصب پارکت بدون ساب و لاک هر ( متر مربع  ) : ۴۰ تا ۵۵ هزار تومان

۶_ نصب قرنیز ام دی اف  ۷ و ۹ سانتی متری ( متر طول ) : ۴ هزار تومان

۷_ نصب قرنیز ام دی اف ۱۱ و ۱۵ سانتی متری ( متر طول ) : ۹ تا ۱۱ هزار تومان.

۸_  نصب قرنیز تمام چوب ( متر طول ) : ۹ هزار تومان

۹_ نصب قرنیز پی وی سی( متر طول ) : ۴ هزار تومان

 

نکته: با توجه به شرایط بد اقتصادی ممکن است این قیمت ها تغیر کنند.

 

سخن آخر:

بجز دستمزد نصاب پارکت،نصب پارکت هزینه های دیگری دارد که  در تعیین هزینه های نصب پارکت عوامل مختلفی مانند متراژ کف محل نصب، مقدار حجم کار، نوع پارکت، قیمت پارکت و قیمت ابزار نصب پارکت تاثیر گذار هستند، مثلاً اگر برای نصب پارکت زیرسازی کف قبل از نصب نیاز باشد، قیمت بیشتر می شود که در اکثر موارد این زیر سازی نیاز است و به خاطر زمان بر بودن زیرسازی هزینه جداگانه در بر دارد.

 در بعضی از کار ها قرنیز استفاده می‌شود و در بعضی دیگر نه و این مسئله هم باعث تفاوت قیمت می شود، از مهمترین عوامل هزینه نصب قیمت پارکت در تهران هزینه پارکت خریداری شده است، که بسیار در هزینه تاثیر دارد.

 هزینه نصب پارکت در تهران تقریباً برای همه ایران یکسان است.