بهترین پارکت برای سالن پذیرایی

  اگر بخواهیم خانه را به یک شعر تشبیه کنیم می توانیم بگوییم شاه بیت این شعر سالن پذیرایی است، در واقع سالن پذیرایی ما بیشتر از هر قسمتی دیگر از خانه در معرض دید دیگران است پس طبیعی است که ما حساسیت بیشتری روی زیبا سازی این قسمت از خانه داشته باشیم یکی از راه های زیبایی سالن های پذیرایی کف زیبای سالن ها است.

 امروزه دیگر خبری از سنگ ها و سرامیک های سرد در کف سالن های پذیرایی نیست و این پارکت ها و لمینت ها هستند که فضای کف سالن های پذیرایی را پوشش میدهند، اما این سوال در ذهن تمام کسانی که قصد پارکت کردن خانه و مشخصاً سالن پذیرایی را دارند وجود دارد که چگونه پارکتی، با چه رنگ ، چه میزان مقاومت و چه طرح و نقشی استفاده کنیم.

 ما در این مقاله قرار است بهترین پارکت برای سالن پذیرایی را به شما معرفی کنیم. پس تا آخرین مقاله با ما همراه باشید.

بهترین پارکت برای سالن پذیرایی

 بهترین پارکت برای سالن پذیرایی

  اگر بخواهیم جواب درست و منطقی به این سوال بدهیم باید بگوییم که جواب این سوال به چند عامل بستگی دارد، یعنی برای اینکه بگوییم بهترین پارکت برای سالن پذیرایی چه نوع پارکت و چه رنگی است باید چند عامل را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 عامل اول: سلیقه در انتخاب پارکت

 شما چه دلتان بخواهد چه نخواهد این شما هستید که قرار است در این خانه زندگی کنید و از سالن پذیرایی آن استفاده کنید، پس بهترین پارکت برای سالن پذیرایی شما پارکتی است که شما می پسندید و لا غیر

 

 عامل دوم: مساحت سالن پذیرایی برای پارکت

  اینکه بهترین پارکت برای سالن پذیرایی شما چه نوع پارکتی است، تا حدود زیادی بستگی به مساحت سالن پذیرایی شما دارد. شما برای سالن های پذیرایی با مساحت کوچک باید از پارکت های رنگ روشن استفاده کنید، چرا که رنگ های تیره عمق و فضا را کمتر و کوچکتر از آن چیزی که هستند نشان می دهند، ولی اگر مساحت سالن پذیرایی شما زیاد است می توانید از هر رنگی حتی رنگ های تیره استفاده کنید.

 

عامل سوم: نورگیری سالن پذیرایی و پارکت

 این نکته را در نظر داشته باشید که سالن پذیرایی شما چه مقدار نورگیر دارد، در واقع مقدار نوری که از طریق پنجره وارد سالن پذیرایی شما می شود چقدر است؟ اگر این نور کم باشد شما باید از از پارکت های با رنگ روشن استفاده کنید، چرا که پارکت های روشن نور را منعکس می کنند و با کمترین نور سالن شما را روشن می‌کنند، اما اگر نور سالن پذیرای شما زیاد است می‌توانید از رنگ‌ های تیره استفاده کنید.

 

 عامل چهارم: سایر وسایل خانه موثر در پارکت 

  حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که وسایل خانه شما می تواند در انتخاب نوع پارکت تاثیر گذار باشد، در واقع بهترین پارکت برای سالن پذیرایی شما پارکتی است که با سایر وسایل شما مانند پرده، مبل، زیر تلویزیون و حتی رنگ دیوار شما همخوانی داشته باشد. قبل از انتخاب پارکت مورد نظر حتماً در ذهن خودتان این وسایل را در کنار هم بچینید و به بهترین پارکت برای سالن پذیرایی خود برسید.

 

عامل پنجم: پارکت برای افراد سالمند و کودکان

  اگر شما از آن دسته از افراد هستید که در خانه شما افراد سالمند و یا کودکان زندگی می کنند، بهتر است از پارکت های مقاوم و رنگ تیره استفاده کنید چرا که ممکن است افراد سالخورده کودکان ناخواسته به این پارکت ها ضربه ای وارد کنند و یا لکه هایی روی سطح زمین ایجاد کنند، یکی از مزایای پارکت های تیره این است که لکه ها و کثیفی ها را زیاد نشان نمی‌دهند.

 

 عامل ششم: هزینه پارکت

  این عامل به نوعی مهمترین عامل انتخاب بهترین پارکت برای سالن پذیرایی است، چرا که قیمت پارکت ها تقریبا بالاست اگر هزینه توانایی پرداخت هزینه های بالا برای استفاده از پارکت را ندارید

 می توانید از پارکت لمینت و لمینت ها استفاده کنید، پارکت لمینت ها شکل مصنوعی پارکت های چوبی هستند که با توجه به تفاوت در طرح و رنگ می تواند انتخاب خوبی برای سالن پذیرایی شما باشند و البته نسبت به پارکت ها بسیار ارزان هستند.

عوامل مهم دیگری هستند که می‌توانند برای انتخاب بهترین پارکت برای سالن پذیرایی موثر باشند.

 

یک  پیشنهاد درباره بهترین پارکت برای سالن پذیرایی

 از آنجایی که در سالن های پذیرایی بیشتر از سایر جا های خانه رفت و آمد می شود، باید توجه داشته باشید که علاوه بر زیبایی و رنگ پارکت استفاده شده، مقاومت بالایی نیز داشته باشد. پیشنهاد ما پارکت های تهیه شده از چوب بلوط هستند، این پارکت ها به دلیل رگه های پرداخت نشده و طبیعی چوب بلوط، بسیار طبیعی هستند و طبیعت بکر و دست نخورده را برای شما و در خانه شما تداعی می کند.

در کنار زیبایی و لوکس بودن از پارکت های تهیه شده از چوب درختان بلوط می توان به استحکام این پارکت ها به عنوان یک مزیت فوق‌العاده اشاره کرد.

 چوب بلوط به صورت ذاتی از گیاهان سخت گونه است و به سختی در هم می شکند و به همین خاطر پارکت های تولید شده از چوب بلوط بسیار مقاوم و با دوام هستند.

 

 سخن آخر:

  انتخاب پارکتی مناسب برای پوشش کف منازل و مخصوصاً سالن پذیرایی می تواند علاوه بر زیبا کردن محل زندگی ما از لحاظ روحی و خلقی کمک ویژه‌ای به ما کند، پس در انتخاب این کفپوش ها دقت بیشتری انجام دهید و این را به خاطر داشته باشید که کفپوش ها را نمی‌توان مانند مبلمان، قاب عکس ها، میز تلویزیون و غیره بدون دردسر عوض کرد، پس در انتخاب پارکت ها بیشترین دقت را انجام دهید، همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم بهترین پارکت برای سالن پذیرایی پارکتی است، که سلیقه خود شما باشد پس ابتدا ندای درون خود را بشنوید و سپس با توجه به عواملی که گفتیم بهترین پارکت را برای سالن پذیرایی خود را انتخاب کنید، امیدوارم که این مقاله توانسته باشد به شما کمکی برای رسیدن و انتخاب بهترین پارکت برای سالن پذیرایی کرده باشد.