بهترین مارک های پارکت لمینت

انسانها معمولاً وقتی قصد استفاده از محصول و یا خدماتی را دارند سعی می‌کنند که از بهترین آنها استفاده کنند، و همیشه به دنبال بهترین مارک(برند) آن محصول هستند. اگر شما قصد خرید و یا استفاده از پارکت لمینت را داشته باشید حتماً این سوال در ذهن شما به وجود آمده است که بهترین مارک های پارکت لمینت کدامند؟ ما در این مقاله به شما می گویم که بهترین مارک های پارکت لمینت کدام مارک ها هستند.

اما قبل از اینکه بهترین مارک های پارکت لمینت را به شما معرفی کنیم ابتدا تعریفی از پارکت لمینت به شما ارائه می دهیم.

بهترین مارک های پارکت لمینت

پارکت لمینت چیست؟

پارکت لمینت کفپوشی است که برخلاف پارکت ها به صورت مستقیم از چوب تهیه نمی شوند بلکه مواد تشکیل دهنده لمینت ها چوپ های فشرده صنعتی هستند، این کفپوش ها به دلیل صنعتی بودن برخلاف پارکت ها محدودیت رنگ و طرح ندارند و در طرح ها و رنگ های مختلف حتی فانتزی دیده می‌شوند.

 

ویژگی های پارکت لمینت خوب

1_ استقامت بالا

هر چقدر مواد اولیه ای که با آن لمینت ها ساخته می شوند با کیفیت تر باشد استقامت آن پارکت لمینت بالا تر است.

۲_ دوام و مقاومت

عمر مفید برای پارکت لمینت های مرغوب چیزی بیش از ۲۵ سال است و در مقابل انواع ضربات مقاوم هستند.

۳_ ضد خراش

 به دلیل وجود لایه های محافظ با کیفیتی که در لمینت ها به کار می رود لمینت ها در مقابل خش و ضربه مقاوم هستند و صدمه نمی بینند.

۴_ ثبات رنگ

 لمینت های که با کیفیت بالا ساخته می شوند اگر مدت زمان زیادی زیر نور مستقیم خورشید باشند رنگشان عوض نمیشود.

این ها بخشی از ویژگی های یک پارکت لمینت خوب بود.

بهترین مارک های پارکت لمینت

وقتی حرف و صحبت از بهترین مارک(برند) می شود، خیلی ها فکر می کنند همین که کشوری در آن کار پیشینه بیشتری داشته باشد، بهترین محصولات را تولید میکند،اما این تصور درست نیست.

با وجود اینکه شرکت های مطرح آلمانی صاحب نام هستند، اما بدون تعصب کورکورانه در ایران هم پارکت لمینت های بر اساس استاندارد های جهانی تولید می شود.

ما در ادامه به بهترین مارک های پارکت لمینت خارجی و داخلی اشاره می‌کنیم.

۱_ پارکت لمینت هیرو

بدون اغماض می توان گفت پارکت لمینت هیرو یکی از بهترین مارک های پارکت لمینت است، که در بازار وجود دارند این پارکت لمینت ها ساخت کشور چین هستند که در ۱۶ رنگ و تحت لیسانس آلمان تولید می شوند. از نظر مقاومت سایشی این پارکت ها در کلاس AC4 هستند و این به معنای این است که می‌توان در فضا های پر تردد مانند فروشگاه ها و ادارات دولتی از آنها استفاده کرد.

همچنین به خاطر برجستگی ها و فرورفتگی ها در سطح این پارکت لمینت ها از زیبایی خاصی برخوردار هستند و در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید بسیار مقاوم هستند و با توجه به این ویژگی می‌توان از آنها در اتاق ها و مکان هایی که مستقیماً روبه آفتاب هستند استفاده کرد.

 

۲_  پارکت لمینت ایشیک

این پارکت لمینت ها که از بهترین مارک های پارکت لمینت هستند در کشور ترکیه تولید می‌شوند و یکی از برند های معروف هستند مقاومت سایشی این پارکت لمینت ها نیز مانند پارکت لمینت های هیرو در کلاس AC4 است و به همین خاطر می شود از آنها در مکان های پر تردد استفاده کرد. این پارکت لمینت ها لینک های بسیار مقاومی دارند که امکان درز افتادن بین تایل ها و خرد شدن آنها را تقریباً به صفر می رساند.

 

۳_ پارکت لمینت زنیت

همانگونه که از نام این پارکت لمینت ها پیداست کشور سازنده این پارکت لمینت ها روسیه است. از مهمترین ویژگی های این پارکت لمینت ضد خش بودن آن است، این پارکت لمینت ها نسبت به سایر پارکت لمینت ها پهن تر هستند، از دیگر  ویژگی های این پارکت لمینت ها می‌توان به مغزی مقاوم کار رفته در آن اشاره کرد، عمر مفید این پارکت لمینت ها بیش از ۲۰ سال است. این پارکت ها به دلیل کلیک ها، بسیار به پارکت های چوبی شبیه هستند. مقاومت سایشی این پارکت لمینت ها در کلاسAC5 است.

 

بهترین، بهترین مارک های  پارکت لمینت

نه تنها در بحث پارکت لمینت ها بلکه ما همواره کشور آلمان را به عنوان یک کشور صنعتی می شناسیم، که در صنعت خودرو با برندهای معروفی مانند بی ام و، فولکس، بنز و در صنایع ورزشی   با برند های چون آدیداس و پوما و در دکوراسیون داخلی و مشخصاً کفپوش ها با پارکت لمینت ها زبان زد است‌ و خود را به عنوان یک کشور صنعتی معرفی کرده است. مهم ترین برند های پارکت لمینت کشور آلمان که در بازار ایران موجود هستند عبارتند از پارادور، کلاسن، وینئو، وروکس، ایگر و کرونو که همه از بهترین مارک های پارکت لمینت در دنیا هستند.

بهترین مارک های پارکت لمینت در ایران

همانطور که در اول مقاله گفتیم صنعت پارکت لمینت پیشرفت چشمگیری در چند سال گذشته در ایران داشته است.

شرکت آرتا در زمینه پارکت لمینت پیشرو بوده است و توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار پارکت لمینت ها برای خود دست و پا کند و با مشابه های خارجی تا حدودی رقابت کند.

البته شرکت های دیگری مانند آیدا پروفیل و ایزوفام نیز از برترین مارک  های داخلی هستند، که از لحاظ کیفیت با یکدیگر رقابت می کنند.

 

بهترین مارک های پارکت لمینت در ترکیه

ترکیه نیز در چند سال گذشته توانسته است پیشرفت زیادی در صنعت کفپوش و به خصوص پارکت لمینت داشته باشد، شرکت های معروف ترکیه ای که پارکت لمینت تولید می کنند عبارتند از ای جی تی، ایشیک، کاستامانو، یلدیز و هولدینگ.

 

 سخن آخر:

امروزه شرکت های زیادی پارکت لمینت تولید می کنند که ما در این مقاله به بهترین مارک های پارکت لمینت اشاره کردیم، ولی همانگونه که گفتیم با احترام به تولیدات داخلی و تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی باید به این موضوع اعتراف کنیم که پارکت لمینت های ساخت کشور آلمان از بهترین مارک های پارکت لمینت نه تنها در ایران بلکه در همه جای دنیا هستند، ولی در نهایت این شما هستید که با توجه به توضیحات داده شده پارکت لمینت خود را انتخاب می کنید همه این مواردی که در این مقاله ذکر شد از بهترین مارک های پارکت لمینت هستند، و شما با اطمینان می توانید آنها را با توجه به ویژگی های که داشتند و ایده آل های مورد نظر خودتان مقایسه کنید و بهترین پارکت لمینت را  انتخاب کنید.