همه ما بارها این جمله را شنیده ایم هیچ ارزانی بی حکمت نیست، اما این جمله به این معنا نیست که هر چیزی که ارزان باشد،کیفیت و ارزشی ندارد،(هر چی پول بدی همون قد آش میخوری)

در بعضی مواقع بر عکس این موضوع صدق می کند و بوده و هستند کالا های که بسیار ارزان قیمت تر از موارد مشابه هستند  اما کیفیت و دوام بیشتری نسبت موارد مشابه گران قیمت داشته اند.

 

در کل انسان ها با هر وضعیت مالی که داشته باشند همواره سعی دارند که بهترین کالا و خدمات را با ارزان ترین قیمت ها بخرند و اصلاً فرقی ندارد که قصدمان خرید چه محصول، خدمات و یا چه کالای باشد، ما همواره سعی میکنیم که ارزانترین ها را پیدا کنیم به همین خاطر ما در این مقاله قرار است در مورد ارزان ترین پارکت ها صحبت کنیم یا بهتر است بگویم پارکت های ارزان قیمت را  به شما معرفی کنیم ولی قبل از هر چیزی تعریفی از پارکت به شما ارائه میدهیم.

پارکت های ارزان قیمت

پارکت چیست:

ساده ترین تعریفی که می‌ شود از پارکت ارائه داد این است که پارکت ها نوعی کفپوش هستند که معمولاً جنسی چوبی دارند و به صورت لایه‌ های نازک در اندازه های مختلف ساخته می شوند و برای پوشش کف مکان های مختلف استفاده می شود.

پارکت ها اولین بار در اوایل قرن ۱۷میلادی در بیشتر کشورهای اروپای(بیشر فرانسه) در خانه های اشراف و سلطنتی استفاده شده اند.

 

 پارکت های ارزان قیمت:

در مورد ارزان ترین پارکت ها می توانیم بگوییم پارکت لمینت ها با قیمت ۱۷۰ هزار تومان از  ارزان ترین پارکت ها هستند،

البته با توجه به اوضاع بد اقتصادی ممکن است این قیمت افزایش یابد ولی در حال حاضر پارکت لمینت ها جز پارکت ها ارزان قیمت هستند، البته این ارزانی قیمت به معنی نداشتن کیفیت این محصولات نیست.

 

باید در در نظر داشت که پارکت لمینت ها از نظر مقاومت در برابر سایش، ضخامت و اتصال شان به هم با یکدیگر تفاوت هایی دارند که همین تفاوت ها  در قیمت خود این پارکت ها هم تفاوت قیمت به وجود اورده است، پس اگر به دنبال دلیل ارزان بود پارکت های ارزان قیمت هستید دلیل را در همین تفاوت ها جست و جو کنید.

 

 ویژگی های پارکت لمینت:

 شما برای سفارش و استفاده از پارکت لمینت ها که جز پارکت های ارزان قیمت هستن باید به چند نکته حتماً توجه داشته باشید.

 

1_ ضخامت پارکت لمینت

اگر شما قصد پارکت کردن مکان های را دارید که کف آنها صاف است و فقط وسایل سبک تردد می کنند بهترین انتخاب برای شما انتخاب پارکت لمینت های با قطر ۸ میل است ولی اگر محل شما محلی است که تردد های سنگین انجام می شود حتماً از پارکت لمینت های با قطر ۱۲ میل استفاده کنید.

 

2_سایش

باید توجه داشته باشید که در سطح سایش استاندارد های وجود دارد مثلاً شما اگر قرار است که پارکت لمینت ها را برای مکان های اداری استفاده کنید(4ac) برای مکانهای تجاری (5ac) و برای اماکن مسکونی و منازل(3ac) سطح سایش مناسبی است.( حتما به این نکته توجه کنید )

 

3_متراژ

اگر مساحت مکانی که قرار است آن را توسط پارکت لمینت پوشش دهید از صد متر کمتر است بهتر است از پارکت لمینت های با مغزی اچ دی اف ایرانی استفاده کنید و اگر مکانی که قصد پوشش دادن آن را با پارکت لمینت دارید از پارکت لمینت های با مغزی اچ دی اف وارداتی استفاده کنید(پارکت لمینت های داخی ارزان تر است)

 

 پارکت های ارزان قیمت(شرکت ها)

در حال حاضر ارزانترین پارکت پارکت لمینت آرتا است، که با گستردگی بیش از ۳۰ طرح و رنگ امکان انتخاب را برای هر نوع سلیقه ای فراهم کرده است، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این پارکت که به جرأت میشود گفت از پارکت های ارزان قیمت هستند‌، ضمانت نامه های معتبری دارند باید بدانید که بهترین ضمانت آنها برای محیط های کم تردد مانند خانه  ۱۰ سال ضمانت و برای محیط های پر تردد مانند فروشگاه ها و اماکن اداری ۵ سال است.

پس اگر به دنبال پارکت های با کیفیت زیبا و البته ارزان قیمت هستید ما پارکت لمینت آرتا را به شما پیشنهاد می کنیم که مناسب برای پوشش کف منازل و یا محل کار شما است. می توانید جهت مشاوره برای خرید ارزانترین پارکت و البته قیمت نهایی ارزانترین پارکت ها با شرکت آرتا تماس حاصل فرمایید‌، هر چند که می شود گفت که پارکت های آرتا در مقایسه با سایر پارکت ها یک پارکت ارزان قیمت و البته با ۱۰ سال ضمانت است و نیاز به مشاوره و قیمت گرفتن سایر شرکت ها نیست.

 

پارکت های ارازن قیمت دیگر:

بعد از پارکت لمینت های شرکت ارتا کمترین قیمت را پارکت های  ایزو فام دارند. این پارکت ها معمولاً بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است و سومین نوع از پارکت های ارزان قیمت پارکت های لگوفلور است, قیمت های این پارکت ها برای هر متر مربع چیزی حدود ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان است.

این نکته را در نظر داشته باشید که پارکت های دیگری هستند که قیمت بالاتری نسبت به این کفپوش ها دارند اما دلیل قیمتشان در بعضی از موارد فقط به خاطر شهرت و نام  برندشان است.

(توجه داشته باشید که قیمت های ذکر شده بابت بسته های پارکت لمینت است، هر بسته تقریبا دومتر پارکت لمینت است)

 

سخن اخر:

تا به امروز میتوانیم بگیم که این سه نو پارکتی که گفتیم از پارکت های ارزان قیمت هستند، ولی با توجه به نا به سامانی های اقتصادی ممکن است قیمت ها روز به روز بالاتر بروند.